Обвинувач: Пісторіус наговорив багато брехні

Пісторіус Копирайт изображения Reuters
Image caption Пісторіус може померти в ув'язненні, кажуть обвинувачі на процесі

Головний обвинувач на судовому процесі над Оскаром Пісторіусом у ПАР звинуватив атлета в свідомій брехні про обставини вбивства його дівчини і сказав, що йому не минути обвинувального вироку за цей злочин.

Джеррі Нел сказав, що атлет був "фальшивим свідком", який завалив суд "лавиною брехні".

Оскар Пісторіус відкидає звинувачення у вбивстві Ріви Стінкамп і каже, що стріляв, прийнявши її за грабіжника. Однак обвинувачення наполягає на тому, що Пісторіус свідомо стріляв у молоду жінку після сварки.

Прокурор Нел у четвер виступив із заключним словом обвинувачення. У п'ятницю з останнім словом на процесі виступить захист.

Обвинувач, що має прізвисько "Бультер'єр", каже, що навіть у разі, якщо повірити версії Пісторіуса про події того вечора, підсудному однаково не уникнути відповідальності за зумисне вбивство.

Ріва Стімкамп загинула 14 лютого минулого року в будинку Оскара Пісторіуса в Преторії.

"Ні слова правди"

У своєму заключному слові прокурор Нел звинуватив адвокатів атлета в тому, що вони подали дві взаємно виключні лінії на його захист.

Пан Пісторіус сказав, що він стріляв, з одного боку, ненавмисне, а з іншого, - від страху, зазначив прокурор і додав, що суд має зупинити вибір на одній версії на захист його дій.

Копирайт изображения AP
Image caption Обвинувач Джеррі Нел у бойовій формі
Копирайт изображения AP
Image caption Захисник Пісторіуса Баррі Ру виступить із заключним словом у п'ятницю

Обвинувач припустив, що суд легко відхилить запропоновану атлетом версію подій, бо в "ній немає ні слова правди".

Група захисту пана Пісторіуса на чолі з провідним адвокатом Баррі Ру протягом цілого процесу намагалася показати атлета вразливою слабкою особою.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Оскар Пісторіус зустрічався з Рівою Стімкамп три місяці перед її смертю

За словами його адвоката, інвалідність атлета викликала в нього підвищену дратівливість, а почуття незахищеності підштовхувало його до небезпечних конфронтацій.

Однак обвинувач Джеррі Нел каже, що Пісторіус наговорив так багато брехні за короткий період часу, що виник "ефект сніжної лавини", який змушує його вигадувати нову брехню.

Прокурор висміяв спроби Пісторіуса показати себе в ролі "жертви обставин".

У четвер у судовій залі в Преторії вперше були присутні батько Пісторіуса Генке і Баррі Стінкамп, батько застреленої дівчини.

Якщо 27-річного Пісторіуса буде визнано винним у вбивстві, йому загрожує довічне ув'язнення.