Ізраїль ударив по Газі у відповідь на обстріли

газа Копирайт изображения AFP

Збройні сили Ізраїлю завдали авіаударів по об'єктах у смузі Гази незадовго до закінчення перемир'я. Раніше палестинські бойовики випустили по Ізраїлю декілька снарядів.

Як повідомила ізраїльська влада, у вівторок вдень зі Гази по ізраїльській території випустили три ракети "Град". Дві з них впали на відкритій місцевості біля міста Беер-Шева, ще одна розірвалася недалеко від Нетівоту.

За словами військових, постраждалих внаслідок обстрілу немає.

У понеділок ввечері Ізраїль і палестинці домовилися продовжити п'ятиденне перемир'я у Газі ще на 24 години.

Представник ізраїльської влади повідомив ВВС, що делегації, яка брала участь у переговорах в Каїрі, наказали повернутися до Ізраїлю незабаром після обстрілу з Гази.

Високопоставлений представник "Руху за національне визволення Палестини" (ФАТХ) раніше заявив, що перемовини не дають жодного результату, і насильство з обох сторін може поновитися.

Доля перемир'я

За словами палестинців, Ізраїлю були необхідні гарантії, що ХАМАС та інші палестинські угруповання роззброять, а палестинці вимагали припинити блокаду своєї території з боку Ізраїлю і Єгипту.

ХАМАС, що ставить за мету своєї боротьби повну ліквідацію єврейської держави, заявив, що не роззброїться, а Ізраїль повідомив, що продовжуватиме контролювати деякі пункти пропуску із Газою, щоб не допустити перевезення зброї.

Кореспондент ВВС в Єрусалимі повідомив, що говорити про долю перемир'я після обміну ударами тепер складно, і це може залежати від того, чи будуть зі смуги Гази нові удари.

Єгипетські посередники на переговорах між сторонами конфлікту заявили, що обговорення умов довгострокового перемир'я триватиме.

За інформацією влади у Газі, від моменту поновлення протистояння у липні загинули більше 2 тисяч палестинців. З ізраїльського боку загинули 64 солдати і троє мирних жителів.