Моряки у полоні піратів "їли щурів, щоб вижити"

заручники
Image caption З усього екіпажу риболовецького судна вижили 26 моряків

Група моряків, захоплених сомалійськими піратами, була змушена їсти щурів, щоб не померти з голоду, поки їх тримали в заручниках в очікуванні викупу, розповів ВВС один із звільнених матросів.

"Вони давали нам тільки трохи води. Ми їли щурів. Так, готували їх в лісі", - розповів ВВС філіппінець Арнель Бальберо, який був серед захоплених моряків.

"Ми їли все. Коли ти голодний - ти їси", - додав він.

Image caption "Ми їли все. Коли ти голодний - ти їси", - сказав ВВС один із захоплених моряків

Група з 26 моряків, серед яких були вихідці з Філіппін, Камбоджі, Індонезії, В'єтнаму і Тайваню, була викрадена в 2012 році із риболовецького судна "Наем 3" на південь від Сейшельських островів.

Пірати, що захопили корабель, вимагали викуп за моряків, але переговори затягнулися на три роки, протягом яких заручників тримали в лісі.

Image caption Одну з останніх груп заручників, захоплених сомалійськими піратами в 2012 році, звільнили в суботу

Як розповів один з моряків, пірати також не давали своїм полоненим ліків, через що двоє моряків померло. Ще одного вбили під час захоплення судна піратами.

Заручників звільнили в суботу. За повідомленням тайванського МЗС, це сталося після того, як власник корабля в решті-решт заплатив викуп, проте суму його не називають.

В кінці 2000-х-початку 2010-х років сомалійські пірати провели серію гучних захоплень морських суден. У першому півріччі 2011 року, наприклад, пірати атакували понад 260 кораблів, головним чином в акваторії Африканського Рогу.

З того часу, пірати біля берегів Сомалі захоплювали судна значно рідше, багато в чому завдяки міжнародним зусиллям з підтримки безпеки в регіоні.

Звільнена в суботу група моряків, як вважають, одна з останніх серед тих, що досі перебували в заручниках у піратів.

Новини на цю ж тему