У Південній Кореї вимагають імпічменту президента Пак Кин Хе

Копирайт изображения GETTY IMAGES
Image caption У Південній Кореї відбулися протести за відставку президента

Опозиція Південної Кореї почала збір підписів за імпічмент президента Пак Кин Хе, яку звинувачують в причетності до корупційного скандалу.

"Президент Пак повинна піти якомога швидше", - заявила журналістам голова опозиційної Демократичної партії Чху Мі Е.

За повідомленнями південнокорейських ЗМІ, президент Пак Кин Хе вирішила не брати участь в запланованому на вівторок засіданні парламенту країни.

Тим часом опозиція вирішила викликати на парламентські слухання голів семи найбільших корпорацій Кореї, в тому числі Samsung Electronics і Hyundai Motors.

Раніше прокуратура звинуватила помічницю президента Чхве Сун Сіль в тому, що вона незаконно змушувала великий бізнес вносити багатомільйонні пожертвування в пов'язаних з нею неурядових фонди. 20 листопада Чхве Сун Сіль пред'явили офіційні звинувачення в зловживанні владою і перевищенні повноважень.

Копирайт изображения REUTERS
Image caption Пак Кин Хе вибачилася перед країною

Відповідно до конституції, прокуратура не може пред'явити кримінальні звинувачення чинному президенту, оскільки вона має недоторканність, однак, відомство заявило про причетність Пак Кин Хе до корупційного скандалу.

Скандал навколо президента Пак Кин Хе розгорівся після того, як журналісти одного з кабельних каналів знайшли в сміттєвому баку готелю планшет з секретними документами, серед яких були тексти промов президента. Пізніше президент зізналася, що в перші роки на посаді радилася зі своєю подругою Чхве Сун Сіль при підготовці до виступів, і вибачилось перед країною.

Після того, як стало відомо про історію з подругою президента, по країні прокотилася хвиля протестів, учасники яких вимагали відставки глави держави. Демонстранти заявляють, що у Пак Кин Хе "немає навіть базових якостей для управління країною".