Путін чекає покращення відносин з США при Трампі

Копирайт изображения AP

Російський президент Володимир Путін заявив, що обраний президент США Дональд Трамп висловив готовність добиватися поліпшення відносин з Москвою.

"Зі свого боку я, звичайно, зробив те ж саме", - сказав Путін на прес-конференції після завершення саміті АТЕС в Лімі. За словами російського президента, дата можливої зустрічі з Трампом поки не обговорювалася.

При цьому, коментуючи обрання Дональда Трампа президентом США, Путін підкреслив, що "між передвиборною риторикою і реальною політикою завжди існує велика різниця".

"Це провідна економіка світу - США, і від того як вона буде розвиватися, наскільки успішно вона буде вирішувати поставлені перед нею проблеми, в тому числі проблему - дуже велику - державного боргу, буде залежати в значній мірі здоров'я економіки світової", - зазначив Путін.

Путін і Трамп провели першу телефонну розмову 14 листопада, за кілька днів після перемоги нью-йоркського мільярдера на президентських виборах.

В ході передвиборної кампанії Дональд Трамп не раз заявляв, що в разі його перемоги відносини з Росією покращаться. У липні 2015 року, оголосивши про намір висуватися на пост президента, Трамп сказав: "Я думаю, що буду добре ладнати з Володимиром Путіним".

В рамках саміту АТЕС в Лімі відбулася коротка зустріч між Володимиром Путіним і президентом США Бараком Обамою.

За словами Путіна, він подякував американському колезі за роки спільної роботи.

"Ми відзначили, що незважаючи на те, що діалог між нами відбувався непросто, було складно, можна сказати навіть, працювати один з одним, але і я, і президент Обама відзначили, що ми завжди з повагою ставилися до позиції один одного і один до одного",- сказав Путін.

Як заявив Білий дім, під час бесіди, що тривала кілька хвилин, в кулуарах саміту Обама закликав Путіна дотримуватися зобов'язань по Україні, а також постаратися скоротити масштаби насильства у Сирії.

Новини на цю ж тему