Трамп: США вийдуть із Транстихоокеанського партнерства

Трамп Копирайт изображения Zach Gibson

Обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв, що країна вийде з угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП) у день його вступу на посаду.

Політик оголосив про це у відео разом із іншими своїми планами на перші дні президентства.

Угоду про ТТП підписали 12 країн, які покривають 40% економіки світу, зокрема США, Австралія, Малайзія, Канада і Мексика.

Пан Трамп пообіцяв зменшити "обмеження, що вбивають робочі місця" у вугільній галузі і припинити зловживання з візами.

Водночас він не нічого не згадав про програму медичного страхування Obamacare або стіну на кордоні з Мексикою - дві важливі теми його передвиборчої кампанії.

Що таке ТТП?

Угода про Транстихоокеанське партнерство була укладена в лютому цього року після 7 років переговорів. Але вона ще не ратифікована окремими державами.

Цей пакт розглядали як наріжний камінь торгової політики президента Барака Обами.

Угода передбачає повне скасування мит на товари і послуги в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Її підписали 12 країн: Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, США, Сінгапур, Чилі та Японія.

Мета - поглибити економічні зв'язки і стимулювати економічне зростання. Але опоненти угоди кажуть, що переговори щодо неї були таємними і що вона надає переваги великим корпораціям.

Дональд Трамп, оголошуючи про вихід із ТТП, заявив, що США вестимуть переговори про "справедливі двосторонні торгові угоди, що повернуть робочі місця та виробництво назад на американську землю".

Новини на цю ж тему