BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: середа, 26 липня 2006 p., 17:26 GMT 20:26 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Захід не забув про "Росукренерго"
 

 
 
'Глобал Вітнес'
'Глобал Вітнес'
Представники базованої в Лондоні неурядової організації "Глобал вітнес" говороять, що досі не отримали від українського уряду пояснень щодо співпраці з "Росукренерго".

Раніше в вівторок "Глобал Вітнес", яка проводить розслідування в сфері видобутку природніх ресурсів, закликала майбутній український уряд назвати осіб, що стоять за швейцарською компанією "Росукренерго".

Предствник "Глобал Вітнес" Дермот О'Салліван сказав Бі-Бі-Сі, що організація досі не отримала від України відповіді на запитання, які порушила в своєму квітневому звіті.

Дермот О'Салліван: "Ще в квітні цього року ми оприлюднили звіт, в якому викрили багато деталей про газову торгівлю між Туркменістаном та Україною та про брак прозорості в тій торгівлі. І ми запитували, хто стоїть за тією компанією, але в той час ми не змогли знайти відповідей. Але вже за тиждень газета в Росії оприлюднила інформацію, що головним інвестором з українського боку був Дмитро Фірташ."

Бі-Бі-Сі: Чи вас здивувала ця інформація?

Дермот О'Салліван: "Ні, ми знали, що він мав відношення до газової промисловості, але в той час ми не могли довести, якою саме була його позиція. Цікавим було те, що інформацію оприлюднила газета в Росії та "Газпром", адже до цього "Газпром" казав, що не знає, хто були українські інвестори, оскільки половиною "Росукренерго" володіє "Газпром", а іншою українська сторона. А тоді, як не дивно, в газеті "Газпрому" з'явилась інформація, що українськими інвесторами були пани Фірташ та Фурсін. І тепер, коли вони самі підтвердили ту інформацію, залишається ціла низка питань, на які український уряд повинен відповісти."

Бі-Бі-Сі: А які саме це питання?

Дермот О'Салліван: "Наприклад, чому компанія "Росукренерго" взагалі існує у такій формі. Нафтогаз України - це державна українська компанія, і це природньо, що вона займатиметься газовою промисловістю. "Газпром" - це постачальник газу, і, звичайно, він зацікавлений в українському ринкові, а чим займається "Росукренерго"? Це компанія, яка з'явилася просто нізвідкіль, без суттєвих коштів. Протягом більшої половини свого існування вона навіть не казала, хто є її акціонерами. Чому ця компанія отримує такі прибутки на українському ринкові? Чиїм інтересам вона потурає? І на ці питання ми не отримали належної відповіді. Інше важливе питання - це який зв'язок між "Росукренерго" та "Нафтогазом України", оскільки ми знаємо, що пани Бойко та Воронін, які працювали в "Нафтогазі України", також працювали в "Росукренерго", і їх номінувала компанія пана Фірташа. Вони були урядовцями, а пан Фірташ - це приватна особа, бізнесмен. Чому вони працювали в його компанії? І український уряд повинен розслідувати цей конфлікт інтересів. І крім того, чому "Газпром" та "Нафтогаз України" дозволили "Росукренерго" з'явитися на ринку?

Бі-Бі-Сі: Один з українських вебсайтів назвав статтю про вашу організацію "Захід закликає Україну...". Чи Вас тішить той факт, що вас ототожнюють із Заходом?

Дермот О'Салліван: "Насправді, відвідуючи західні столиці, ми приділяємо багато часу закликам до прозорості українських газових угод. Ми були в Вашингтоні, в Брюсселі. І в Європі, і в Америці, і в інших частинах світу зростає занепокоєння роллю цієї компанії. І в Європі вони хочуть знати, що стабільно та безпечно отримуватимуть газ із Росії. "Росукренерго" опинилася в центрі гучної суперечки в Європі, бо люди кажуть, що відбувається в Україні, чим там займається "Газпром". Вони співпрацюють із людьми, які тримають в секреті подробиці про себе. Це викликало суперечку і в самій Україні, де кажуть, що президент Ющенко підтримує "Росукренерго", і таким чином це впливає на політичну ситуацію в країні. На Заході натомість думають про те, що відбувається в Україні та хто має зиск з цього дивного партнерства. І яким є сигнал для європейської енергобезпеки і для тих, хто хотів би мати справу з Україною в майбутньому."

Бі-Бі-Сі: Як би Ви зараз оцінили вихід із газової кризи, в якій опинилася Україна на початку року?

Дермот О'Салліван: "Відносини між Україною та Росією щодо ціни на газ - це складне питання. Ми не обговорюємо комерційний бік справи, але ми стверджуємо, чим би ви не займались, ви повинні це робити відкрито. Неприйнятною є ситуація, коли компанія, яка займається постачанням газу до України, навіть не називає своїх власників."

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження