http://www.bbc.com/ukrainian/

вівторок, 22 липня 2008 p., 03:20 GMT 05:20 за Києвом

Арешт лідера боснійських сербів Радована Караджича

Заарештовано найбільш розшукувану особу - колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича, який переховувався від правосуддя майже 13 років.

Прес-конференція сербської прокуратури в Бєлграді

Факт його арешту підтвердив сербський президент Борис Тадіч, який заявив, що пана Караджича затримали сербські служби безпеки і тепер він постане перед суддями у Бєлграді.

Міжнародний трибунал зі злочинів у колишній Югославії домагався його арешту з 1995-го року, а також його військового командувача Ратко Младіча, який і далі переховується.

Колишній боснійський прем'єр-міністр Гаріс Силаджич заявив, що попри арешт пана Карджича і смерть під час суду колишнього сербського президента Слободана Мілошевича їхня ідеологія і далі має прихильників у Боснії.

"Це принаймні певне полегшення для родин жертв цього геноциду. Але пам'ятаймо: хоча Мілошевич мертвий, а Карджич заарештований, їхній проект у Боснії-Герцоговині живе. У світі є сотні тисяч боснійців, яких вигнали з домівок, погрожуючи смертю. Аби взяла гору справедливість, потрібно знищити наслідки геноциду в Боснії,"- сказав він.

Колишньому керівнику боснійських сербів Радовану Караджичу висувають 15 звинувачень у геноциді, воєнних злочинах, злочинах проти людства та інших звірствах, скоєних між 1991-м і 1996-м роками.

Перше звинувачення проти нього і його військового командувача у боснійській війні Ратко Младіча висунули в липні 1995-року за розстріл цивільних під час облоги боснійської столиці Сараєво.

Чотири місяці по тому його звинуватили в геноциді за те, що він організував убивство восьми тисяч мусульманських чоловіків і хлопців у Сребреніці.

Комісар із розширення Євросоюзу Оллі Рен назвав арешт Радована Карджича важливим кроком з боку Сербії на шляху до членства у ЄС.

Він сказав, що це віха у співпраці Сербії з трибуналом з воєнних злочинів у Гаазі.

Арешт здійснили напередодні зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, які мають обговорити тісніші взаємини із Сербією після утворення нового прозахідного уряду за президентства Бориса Тадіча.