BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: п’ятниця, 08 серпня 2008 p., 12:05 GMT 14:05 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Грузія: Росія веде повномасштабну війну
 
Грузинське військо
Президент Грузії Міхаїл Саакашвілі заявив, що Росія веде повномасштабну війну на грузинській території після повідомлень, що 150 російських танків і бронетранспортерів увійшли до Південної Осетії. Президент також оголосив загальну мобілізацію.

Грузинські війська ведуть бойові дії за контроль над містом Цхінвалі.

Міністр закордонних справ Грузії Ека Ткешелашвілі в інтерв'ю ВВС зазначила, що російські вояки входять до регіону і закликала міжнародну спільноту до втручання.

"Власне ми ведемо мову про пряму і неприховану військову агресію проти суверенної Грузії. Жодної іншої оцінки тому, що робить нині Російська Федерація, не можна дати. Є цілком очевидним, що йдеться не лише про бомбардування з лікатів. Ми також маємо інформацію про те, що військові підрозділи вже почали рухатися з півночі... Ми звертаємося до міжнародної спільноти, повністю інформуємо міжнародні установи, наших партнерів, отже вони можуть донести чіткий сигнал Російській Федерації що йдеться про останній шанс мирного врегулювання," - заявила пані Ткешелашвілі.

Перші поранені поміж цивільних
Перші поранені поміж цивільних

Тим часом Росія твердить, що в боях у Цхінвалі загинули понад 10 російських миротворців і близько тридцяти зазнали поранень.

Президент Дмітрій Медвєдєв наголосив, що Росія захистить своїх громадян і пообіцяв, що відповідальних за загибель цивільних і миротворців буде покарано.

Міністр закордонних справ Сергєй Лавров звинуватив Грузію в етнічних чистках у Південній Осетії.

У свою чергу Міхаїл Саакашвілі закликав Росію припинити агресію.

Президент Грузії Саакашвілі
Президент Грузії Саакашвілі

"Хочу звернутися до Російської Федерації: негайно припиніть бомбувати мирні грузинські міста! Не Грузія була ініціатором цієї конфронтації, але Грузія ніколи не поступиться своїми територіями, і ніколи не відмовиться від свободи," - заявив Міхаїл Саакашвілі.

Російський президент Дмітрій Медвєдєв наголосив, що Росія захистить своїх громадян і пообіцяв, що відповідальних за загибель цивільних і миротворців буде покарано.

Прем'єр Владімір Путін заявив, що Росія відповість на, як він висловився, агресивні дії Грузії стосовно Південної Осетії.

Російське міністерство оборони заявило, що Грузія взялася за брудну справу і пообіцяло захистити російських миротворців та громадян у Південній Осетії.

Бої у Південній Осетії спалахнули у четвер через кілька годин після того, як дві сторони погодилися на перемир'я та переговори.

Реакція НАТО й ООН

Грузинське військо
Грузинське військо

НАТО висловило серйозну стурбованість ситуацією в Південній Осетії і закликало до негайного припинення вогню.

Генеральний Секретар НАТО закликав всі сторони до прямих переговорів.

Рада Безпеки ООН на вимогу Росії провела надзвичайне засідання для обговорення ситуації в Південній Осетії, на якому Москва запропонувала проект заяви із закликом до Грузії та Південної Осетії припинити бойові дії і відмовитися від використання сили.

Однак, після кількох годин переговорів посли не змогли досягти згоди щодо заяви.

Міжнародний комітет Червоного Хреста закликав забезпечити надання допомоги пораненим і гарантувати безпечну евакуацію цивільних.

Речниця комітету Анна Нельсон заявила: "Карети швидкої допомоги не можуть вивозити поранених, повідомляють, що люди ховаються у підвалах, лікарні не можуть надати допомогу усім жертвам. Лікарі змушені робити операції у коридорах. Люди не мають доступу до базових потреб. Червоний Хрест закликає утворити гуманітарний коридор для виведення поранених і цивільних із зони конфлікту."

Представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявив, що Рада Безпеки не змогла стримати Грузію у підході до двох її сепаратистських регіонів.

Осетинські повстанці
Осетинські повстанці

Посол Грузії звинуватив Росію в поширенні однобокого документу. У Вашингтоні Білий Дім закликав до негайного припинення насильства і прямих переговорів задля вирішення кризи.

Реакція України

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість у зв'язку із загостренням ситуації в Південній Осетії.

У заяві МЗС йдеться, що Україна закликає всі сторони до припинення вогню і вирішення проблем шляхом переговорів.

У заяві також мовиться, що Україна підтримує необхідність територіальної цілісності Грузії і готова зробити внесок в мирне врегулювання ситуації в регіоні.

 
 
Також на цю тему
Партія Саакашвіллі перемогла на виборах
23 травня 2008 | Головна сторінка
Масові протести опозиції у Тбілісі
25 березня 2008 | Головна сторінка
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження