BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: четвер, 01 жовтня 2009 p., 07:37 GMT 10:37 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Обама номінував послом у Київ Джона Теффта
 
Джон Теффт. Фото з сайту Держдепартаменту США
Джон Теффт. Фото з сайту Держдепартаменту США
Новим послом США в Україні стане Джон Теффт, який до цього працював американським послом у Грузії.

Президент США Барак Обама оголосив намір призначити його на цю посаду в середу.

 Думаю, українці отримають людину, яка активно захищатиме двосторонні відносини. Але, думаю, було б нерозумно очікувати від нього якоїсь окремої політики, ніж ту, яку запровадила адміністрація Барака Обами щодо України.
 
Дон Дженсен

Джон Теффт працював послом США в Грузії, зокрема, під час російсько-грузинської війни влітку 2008 року.

Дон Дженсен, колишній дипломат, який працював з Джоном Теффтом у Москві у 90-х роках: "Посол Тефт - талановитий дипломат, один із найкращих дипломатів, яких випустило американське зовнішньополітичне відомство. Він служив в Грузії і Росії, і добре знає проблеми регіону. Думаю, українці отримають людину, яка активно захищатиме двосторонні відносини. Але, думаю, було б нерозумно очікувати від нього якоїсь окремої політики, ніж ту, яку запровадила адміністрація Барака Обами щодо України".

До цього обіймав посаду керівника відділу Росії держдепартаменту США, а також був першим заступником глави американської дипломатичної місії у Москві.

Джон Теффт також був американським послом у Литві у 2000-2003 роках, а також працював на різних дипломатичних посадах у Москві наприкінці 90-х.

Олександр Палій, експерт Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС України, прокоментував для Бі-Бі-Сі призначення в Україну повноважним послом США Джона Теффта.

Бі-Бі-Сі: Чи не роздратує Росію те, що людина, яка працювала послом Сполучених Штатів у Грузії, та ще й під час минулорічної війни, тепер буде виконувати дипломатичні обов'язки в Україні?

Олександр Палій: Я думаю, що про роздратування тут говорити зайве, оскільки в дипломатії дуже часто дипломати перекидаються з різних напрямів. І такий їхній попередній досвід, ніколи на офіційному рівні, не розглядається як якийсь серйозний мінус проти них. От наприклад на сьогонішній день представником Росії при НАТО є пан Роґозін, який відомий екстремістськими, достатньо одіозними заявами, і взагалі така персона цікава для журналістів. І тим не менш його в НАТО сприймають як представника Росії, а не як просто пана Роґозіна. І це взагалі стандартна дипломатична практика.

Бі-Бі-Сі: Людина, яка працювала в Грузії, тепер направлена до України, - чи є тут якесь особливе ставлення до цих двох країн?

Олександр Палій: Я думаю, що тут є розуміння того, що Грузія є православною країною, й Україна є переважно православною країною. Тобто є розуміння паном Теффтом ситуації в регіоні, в країнах, які достатньо схожими між собою. Я думаю, що в американській дипломатії, особливо після холодної війни, дуже багато людей, які розуміються на регіоні, і непогано, враховуючи розміри американської дипломатії.

Бі-Бі-Сі: А чому перед самими виборами, не раніше чи пізніше, чи можна припустити, що Сполучені Штати надаватимуть підтримку одному з кандидатів у президенти?

Олександр Палій: Я жодних підстав для цього не бачу, до початку виборів є достатньо тривалий час, і якби нового американського посла призначили рік тому, тоді б теж усі казали, що теж перед виборами. А враховуючи той факт, що в Україні постійно відбуваються вибори, я думаю, що такі звинувачення чи підозри абсолютно безпідставні.
Тут не треба в самому факті призначення шукати особливої великої політики – збіг час у попереднього посла, і приходить новий посол, і тут головне акценти, які розставляються в процесі сьогоднішнього україно-американського діалогу. Ці акценти можуть нам достатньо подобатися, оскільки і заяви пана Байдена, віце-президента США, і завяи держсекретаря пані Клінтон, і заяви заступників держсекретаря і заяви заступника міністра оборони США, зрештою заяви самого Обами, в якій він сказав в березні цього року щодо України, я думаю, виглядають достатньо оптимістичними.
Для нас головне, щоб воно не залишилося просто риторикою, а щоб це була реальна політика США, спрямована на підтримку незалежності, сувернітету і територіальної цілісності України і виконання тих угод у сфері безпеки, які були підписані під час ядерного роззброєння України. Якщо така лінія буде продовжена, то для нас зрештою не так важливо, хто буде визначати стилістику відносин, оскільки посол відповідає не за зміст, а за стилістику відносин між нашими державами.

 
 
Також на цю тему
Інші сайти
Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сторінок на інтернеті
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження