Пенсійна реформа набуде чинності з 1 жовтня

пенсії_протест Копирайт изображения UNIAN
Image caption Пенсійна реформа вже викликала невдоволення і протести

У перший робочий день після канікул депутати відхилили пропозицію про скасування закону "Про пенсійну реформу" і одразу ж проголосували за внесення змін до закону, ухваленого у липні.

Якщо президент підпише цю версію закону "Про пенсійну реформу", то вона набуде чинності з 1 жовтня 2011 року. За таке рішення проголосували 245 депутатів.

Запровадження пенсійної реформи разом із реструктуризацією "Нафтогазу" є головними вимогами Міжнародного валютного фонду при наданні Україні кредитів на підтримку стабільності економіки. У МВФ вважають, що дефіцит Пенсійного фонду, який на кінець минулого року перевищив 30 мільярдів гривень, є непосильним тягарем для українського бюджету.

Перший варіант закону Про пенсійну реформу парламентарі ухвалили 8 липня цього року. Реформа передбачає поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років та збільшення страхового стажу для жінок і чоловіків на 10 років.

Закон мав набути чинності з 1 вересня 2011 року після підписання президентом, проте Віктор Янукович так і не завізував ухвалений депутатами закон.

Тепер депутати внесли до закону "Про пенсійну реформу" зміни, серед яких відмова від перерахунку пенсій відповідно до середньої зерплати на 2009 рік, а також можливість державним службовцям зберігати посаду навіть після 62 років після отримання спеціального дозволу на це.

Пенсійна реформа, запропонована урядом, є надзвичайно непопулярною серед пересічних українців, що засвідчували результати багатьох соцопитувань, а також протестні акції.

Уряд твердить, що завдяки підвищенню пенсійного віку дефіцит Пенсійного фонду буде поступово ліквідовано. Проте експерти зауважують, що ефект від підвищення пенсійного віку для жінок буде у кілька разів меншим, аніж розміри дефіциту Пенсійного фонду, а відтак, цей дефіцит буде і надалі зростати.

Натомість оглядачі пропонують урядові звернути увагу на так звані спеціальні пенсії, які у рази перевищують середню пенсію, що її отримують більшість українців.

Новини на цю ж тему