Донбас визнано найгіршим регіоном для життя в Україні

продукти, ринок Копирайт изображения UNIAN
Image caption Найякісніше життя - у Києві, Севастополі, Львівській і Тернопільській областях

Донбас визнано найгіршим регіоном для життя в Україні - такими є результати дослідження, проведеного Міжнародним центром перспективних досліджень.

У Дніпропетровській, Донецькій і Луганській областях за підсумками 2010 року зафіксований найнижчий рівень якості життя серед всіх регіонів України, повідомляє агентство УНІАН.

Рейтинг ґрунтується на результатах першого посткризового дослідження якості життя в Україні, проведеного Міжнародним центром перспективних досліджень.

"Східні області країни хоч і заробляють більше за інших, всупереч поширеній думці, не можуть забезпечити високих стандартів життя місцевого населення. У цих регіонах проблеми із злочинністю, найвищий рівень поширення важких захворювань і незадовільна екологія", - сказано в дослідженнях.

Лідером рейтингу якості життя став Київ, він займає перші місця одразу в декількох категоріях (добробут, якість охорони здоров'я й освіти). У Києві, наприклад, найвищий показник за кількістю лікарів на 10 тисяч населення - 84 (для порівняння, в Херсонській області лише 35,5).

До першої п'ятірки регіонів за якістю життя також увійшли Севастополь, Тернопільська і Львівська області. Західні регіони, які традиційно вважаються одними з найбідніших, за якістю життя виявилися переважно у верхній частині рейтингу.

Слабко розвинена промисловість у цих областях компенсується кращою екологією і вищими стандартами суспільного життя, орієнтацією на європейську систему цінностей. Крім того, свій внесок у добробут західних областей роблять "заробітчани", які працюють за кордоном і регулярно пересилають гроші на батьківщину, повідомляє УНІАН.

Новини на цю ж тему