Обама очолив список найвпливовіших людей у світі за версією Forbes

У рейтингу найвпливовіших людей за версією журналу Forbes перше місце посів президент США Барак Обама, на другому - російський прем'єр Владімір Путін, на третьому - минулорічний лідер рейтингу, китайський лідер Ху Дзіньтао.

Пан Обама очолював список також і у 2009 році, але торік поступився главі КНР. І хоча, пише Forbes, цей рік був важким для президента США через проблеми в економіці, він досяг низки зовнішньополітичних перемог.

"Чому? Тому що ... США, безперечно, лишаються найпотужнішою країною у світі з найбільшою та найінноваційнішою економікою, а також із найсильнішим військовим комплексом", - пише видання.

Обґрунтовуючи те, що на другому місці опинився російський прем'єр, Forbes пише про те, що саме він, як припускають, стане наступним президентом Росії, перебравши владу у лояльного до нього Дмітрія Медвєдєва. Сам пан Медвєдєв - на 59-ому місці рейтингу.

На четвертому місці - німецький канцлер Ангела Меркель, слідом за нею - керівник Microsoft Білл Гейтс та король Саудівської Аравії Абдулла.