СУБ закликає українців не виконувати мовний закон

Союз українців у Великій Британії оприлюднив відкритого листа до президента України, в якому висловлює стурбованість підписаним у середу законом про засади мовної політики.

Текст звернення української громади до Віктора Януковича вміщено на веб-сторінці СУБ.

Британські українці вважають, що закон сприятиме розколові суспільства і закликають громадян України не виконувати його.

"Ви зруйнували імідж України за кордоном, погіршили політичну атмосферу в країні, запровадили вибірковий тиск на опозицію, режим помсти та фізичного знищення, привели до занепаду українського парламентаризму, принесли руйнацію замість розбудови… І підписаний Вами мовний законопроект також спрямований на розкол суспільства", - сказано в зверненні СУБ.

Закон, який передбачає появу в Україні регіональних мов, але, за словами опозиції, є перехідним етапом для надання російській мові статусу другої державної, набрав чинності 10 серпня після публікації його тексту в урядовій газеті.

Опозиційні партії планують провести масову акцію протесту проти мовного закону на День Незалежності 24 серпня.

У спробі розрядити напруженість довкола нового закону радник президента Ганна Герман заявила, що вже у вересні парламент розгляне поправки до мовного закону, які передбачають збільшення в два-три рази бар'єру для надання мові статусу регіональної.