Росія розширила відповідь на "список Магнітського" "списком Гуантанамо"

Останнє поновлення: П'ятниця, 18 січня, 2013 p., 17:09 GMT 19:09 за Києвом

Міністерство закордонних справ Росії вирішило розширити відповідь на "список Магнітського" за рахунок так званого "списка Гуантанамо": заборона на в'їзд на російську територію розповсюдиться на громадян США, причетних до "найгрубіших порушень прав людини" на військовій базі.

"У практиці стосунків з США ми маємо так звані обмежувальні списки. Персональний склад цих списків, а також критерії, за якими їх складають, не є предметом суспільного обговорення", - заявив у п'ятницю заступник міністра іноземних справ Росії Сергій Рябков.

"Що стосується "списку Гуантанамо", то інформація, яка з'явилась у відкритому доступі, не далека від дійсності. Списки з плином часу можуть змінюватись", - відзначив він та додав, що у новому складі списку вже 60 американців.

У законі, ухваленому Держдумою минулого місяця як відповідь на ухвалений США "акт Сергія Магнітського", окрім заборони на всиновлення російських сиріт громадянами США йдеться про призупинення у Росії діяльності "некомерційних організацій, які беруть участь у політичній діяльності та безоплатно отримують грошові кошти та інше майно від громадян США чи реалізують на території Російської Федерації проекти, програми чи здійснюють іншу діяльність, які представляють загрозу інтересам Російської Федерації".

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS