Мер Сімферополя підтримав ідею пам'ятних знаків на честь відомих євреїв

Останнє поновлення: Середа, 23 січня, 2013 p., 12:36 GMT 14:36 за Києвом

Кримське єврейське товариство "Яд Езра - Рука допомоги" звернулося до міського голови Сімферополя Віктора Агєєва з пропозицією встановити в центрі міста 15 меморіальних дощок та пам'ятних знаків на честь відомих євреїв, чиї життя чи творчість, так чи інакше, були пов'язані з кримською столицею.

Серед них композитор Ісаак Дунаєвський, актриса Фаїна Раневська, художник Ісаак Левітан, революціонерка, що виконала замах на життя Леніна, Фанні Каплан та інші.

У "Яд Езра" вважають, що меморіальні дошки та пам'ятні знаки "сприятимуть зміцненню іміджу та розвитку туристичної привабливості Сімферополя".

Мер Сімферополя Віктор Агєєв у коментарі ВВС Україна сказав, що міськрада підтримає цю ініціативу.

"Ми обов'язково розглянемо це звернення. Доля багатьох людей пов'язана з містом, тому в жодному разі ми не проти того, щоб тим людям, які там озвучені, були меморіальні дошки на тих будинках, де вони були, де вони жили", - сказав мер.

За його словами, це питання буде розглянуте на Громадській раді міста, й у разі ухвалення позитивного рішення влада Сімферополя навіть готова профінансувати виготовлення та встановлення пам’ятних знаків.

Представники деяких громадських організацій висловились проти цієї ініціативи, оскільки вважають, що пам’ятники мають встановлюватись не за національною ознакою. Ліві виступають проти увічнення пам’яті Фанні Каплан.

Теґи

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS