Євросоюз пом’якшує вимоги до України – експерти

клюєв та Фюле
Image caption 24 квітня секретар РНБО Андрій Клюєв зустрівся у Брюсселі з Штефаном Фюле

Директор інституту української політики Кость Бондаренко заявив, що останні заяви представників Брюсселю після візиту віце-прем’єра Андрія Клюєва свідчать про те, що Європейський Союз зменшує вимоги до України або значно їх пом’якшує.

Зокрема, як повідомляє кореспондент ВВС Україна, політолог звернув увагу на те, що з переліку категоричних умов Брюсселю зникло питання про вибіркове правосуддя, яке змінено лише на питання проведення реформи правосуддя, а також зникло питання особисто Юлії Тимошенко.

"Є колишній прем’єр і є майбутні стосунки між україною та ЄС. Євросоюз обрав майбутнє і вирішив бути реалістом. При цьому реалістом не в сенсі, щоб вимагати неможливого, а саме в цинічному і практичному сенсі", - сказав пан Бондаренко.

Загалом, як вважають політологи, останні заяви з боку ЄС свідчать, що у стосунках між києвом та Брюсселем діалог перегодить з політичної в суто економічну площину.

Директор центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребинський також вважає, що останні заяви зроблені в Брюсселі свідчать про те, що шанси на підписання угоди про асоціацію та зони вільної торгівлі у листопаді цього року збільшуються.

З одного боку не підписання цієї угоди було б "особистим програшем" єврокомісара Штефана Фюле, оскільки це свідчило б про велику невдачу у його кар’єрі.

Але з іншого боку, як каже політолог, остаточне рішення залежатиме не від бюрократів, а від політиків. І в першу чергу від позиції канцлера Німеччини Ангели Меркель, "а її думка найближчим часом навряд чи зміниться".

Політолог також висловив припущення, що подальша визначеність у намірах Брюсселя щодо України залежатиме і від більшої визначеності у стосунках між Києвом та Москвою.

24 квітня секретар РНБО України Андрій Клюєв зустрівся у Брюсселі з членом Єврокомісії з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. За повідомленням прес-служби РНБО, сторони підтвердили готовність підписання о угоди про асоціацію між Україною і ЄС у листопаді цього року.