Опозиція оскаржила у ВАСУ закон про референдум

Партії "Батьківщина", "Свобода" та "Удар" звернулися до Вищого адмінсуду з позовом про оскарження ухвалення минулим скликанням Верховної Ради закону "Про всеукраїнський референдум", повідомляє прес-служба "Батьківщини".

Опозиція наголошує, що при ухваленні закону про референдум 6 листопада 2012 року Верховна Рада вчинила протиправні дії, внаслідок яких було прийнято незаконне рішення з грубим порушенням Конституції та Регламенту ВР.

У позовній заяві зазначається, що 6 листопада 2012 року на голосування було неправомірно поставлено редакцію законопроекту про референдум в першому читанні - без урахування вже прийнятих у другому читанні поправок. Таким чином, було ухвалено закон в його "первинній" редакції.

"Більш того, рішення про ухвалення законопроекту прийнято без попереднього постатейного обговорення проекту та взагалі будь-якого його обговорення депутатами в залі, без розгляду поправок та пропозицій", - йдеться в позовній заяві.

Окрім того, саме голосування за законопроект про всеукраїнський референдум "носило відверто неособистий характер", зазначається в документі. Цей факт підтверджують дані письмової реєстрації депутатів того дня, оскільки за даними письмової реєстрації, 70 з тих, які начебто проголосували, насправді були відсутні того дня.