Українські письменники отримали "Російську премію"

Український письменник Володимир Рафеєнко та журналіста і перекладача Маріанна Гончарова отримали міжнародну літературну нагороду "Російська премія".

Так роман Володимира Рафеєнко "Демон Декарта. Роман-сновидіння" посів перше місце у номінації "Велика проза", повідомляє видання Газета.Ru.

Друге місце зайняла Євгенія Клюєва з Данії за роман Translit, а третє - Аліса Ханцис, яка мешкає в Австралії ("І в’януть рози в спеку січневу").

У категорії "Мала проза" переможцем також стала автор з України - журі нагородило журналіста і перекладача Маріанну Гончарову за повість "Дракон з Перкалаба. Повість про Владка".

Другої премії удостоїлася Каті Каповіч із США за збірку оповідань "Вдвох веселіше", а третьої - автор збірки новел "Колодязь потопу" Михайло Шелехов з Білорусії.

У номінації "Поезія" лауреатом "Російської премії" став Олег Дрозморов з Великобританії за збірку "Дивитися на бегемота", друге місце дісталося В'ячеславу Шаповалову з Киргизії (збірка "Євроазис"), а третє - Ганні Глазовій за збірку віршів "Для землерийки".

"Російська премію" присуджують у трьох номінаціях авторам, які живуть за кордоном і пишуть літературні твори російською мовою.