Угода з ЄС назавжди закриє Україні дорогу до Митного Союзу - радник Путіна

Угода про зону вільної торгівлі з Європейським союзом назавжди закриє Україні можливість участі в Митному Союзі, заявив радник президента Російської Федерації Сергій Глазьєв.

"Угода про зону вільної торгівлі з Євросоюзом закриває назавжди можливість участі у Митному Союзі з Росією, Білоруссю та Казахстаном", - повідомив пан Глазьєв в ефірі ток-шоу "Шустер Live" на телеканалі "Інтер".

Сергій Глазьєв переконаний, що Україні не вигідна торгівля з ЄС. "Україні це не вигідно. Але Україна в це входить. Для чого? Єдиний результат, який від цього відбувається - це закриття дверей до Митного союзу. Більше нічого ця угода не дає", - вважає він.

Водночас він відзначив, що Україна отримає багато вигод у разі приєднання до МС, для неї відкриються ринки та ресурси. При цьому країни МС захищатимуть свій ринок від напливу європейського імпорту.

"Митний кордон - це лінія барикад. Якщо ви з одного боку барикад, всередині єдиного економічного простору, значить ви отримуєте всі ресурси і все своє виробництво так, як всі інші, на основі добросовісної прямої конкуренції. Якщо ви з іншого боку барикад, то ви отримуєте всі принади сучасних ринкових відносин", - підкреслив Сергій Глазьєв.

Радник президента наголосив, що найголовніше, що отримає Україна від участі у Митному Союзі - це доступ на ринок.