ЄС ухвалить рішення щодо пестицидів, які вбивають бджіл

Країни Європейського Союзу в понеділок мають повести голосування щодо заборони використання хімічних речовин під назвою неонікотиноїди, які, як встановили вчені, пов'язані з різким скороченням популяції бджіл у ЄС.

Минулого місяця пропозиція заборонити використання цих речовин на два роки не отримала необхідної кількості голосів ані "за", ані "проти", і якщо це станеться знову, Європейська комісія матиме право самостійно ухвалити рішення з цього питання.

Вона підтримує заборону на використання неонікотиноїдів.

Хімічні компанії у свою чергу заявляють, що наукові дані не дають підстав для остаточних висновків, і що заборона на використання цих хімічних речовин завдасть шкоди виробникам продуктів харчування.

Водночас прихильники заборони кажуть, що з'являється дедалі більше доказів того, що застосування неонікотиноїдів спричиняє зменшенню бджолиної популяції.

У січні Європейське агентство з безпеки продуктів харчування випустило посібник з використання неонікотиноїдів, визнавши "високі ризики" для бджіл, які стикаються із залишками цих спреїв в пилку і нектарах таких рослин, як олійний ріпак і соняшник.