Кравчук прирівняв лист 148 депутатів до зради

Леонід Кравчук назвав заяву 148 українських депутатів з проханням до парламенту Польщі засудити як акт геноциду вбивства поляків на Волині в часи війни "антигромадським, антинаціональним кроком, що може бути прирівняний до національної зради".

Перший президент незалежної України Леонід Кравчук висловив жаль з приводу ухвали польського парламенту, яка називає вбивства поляків на Волині у 1943 році етнічними чистками з елементами геноциду.

Хоча Сейм ухвалив м'якший із варіантів ухвали і відкинув вимоги визначити трагічні події як геноцид польського населення Волині, Леонід Кравчук вважає, що справі примирення і зближення двох народів завдано удару.

Заяву першого президента України, зроблену в редакції газети "День", поширила прес-служба Громадського комітету примирення "Перше грудня".

"З боку громадськості в Польщі забракло тверезих голосів, які спробували б зупинити радикалізацію цієї теми, остудити гарячі голови радикальних політиків. Українська ініціатива порозуміння, висунута Громадським комітетом примирення, не знайшла відгуку у наших сусідів, тому вкрай важливий діалог на громадянському рівні не відбувся", - сказав Леонід Кравчук.

Звернення депутатів від Партії регіонів і КПУ до польського Сейму з приводу Волині викликало ще гострішу критику Леоніда Кравчука.

"Заява 148 з них із закликом до польського Сейму визнати події на Волині геноцидом – безпрецедентний у світовій історії випадок, коли політики просять законодавчий орган іншої держави звинуватити у найважчому із злочинів представників свого народу. Це антигромадський, антинаціональний крок, що може бути прирівняний до національної зради. Ці 148 депутатів (більшість з яких ігнорує одну з найбільших трагедій в минулому України – Голодомор, що був злочином геноциду проти мільйонів українців) розтоптали нашу історію", - сказав перший президент України.

Новини на цю ж тему