Кенія повідомила, що контролює Westgate

Сили безпеки Кенії повідомили, що взяли під контроль торговий комплекс Westgate у Найробі, захоплений членами сомалійського повстанського угрупування "Аль-Шабаб".

Image caption Заручників звільнено, сили безпеки прочісують торговий центр у пошуках бойовиків.

Однак протягом вівторка з будівлі ще доносяться звуки періодичних пострілів і вибухів.

Військовий командир сказав в інтерв'ю ВВС з місця події, що, на його думку, в будівлі ще можуть перебувати два чи три нападники.

Водночас "Аль-Шабаб", яка взяла на себе відповідальність за напад, заявила у соціальній мережі Twitter, що кілька бойовиків і досі перебувають в торговому центрі.

"Наші сили прочісують торговий центр поверх за поверхом, шукаючи тих, хто ще міг залишитись в будівлі. Всі заручники, за нашими даними, вже звільнені", - раніше повідомляло міністерство внутрішніх справ країни.

Як заявили в міністерстві оборони країни, троє нападників убито, а всі шляхи відходу перекриті. Скільки їх ще лишаться у приміщенні - наразі невідомо.

П'ятьох нападників вдалося заарештувати, один з них пізніше помер від ран.

В суботу бойовики відкрили в людному торговому центрі стрілянину, в якій загинули понад 60 людей і більш ніж 170 зазнали поранень.

Відповідальність за напад взяв на себе сомалійський рух "Аль-Шабаб", його представники називають це помстою за участь Кенії у військовій операції в Сомалі.

Іноземці

Image caption Стівен (у центрі) втратив у вчорашньому нападі батька

Серед бойовиків було "двоє чи троє" американців сомалійського й арабського походження, а також британка, заявила кенійський міністр закордонних справ Аміна Мохамед американському телеканалу PBS.

За її словами, угруповання "Аль-Шабаб" могло працювати з бойовиками всього світу, щоб розширити свій вплив та можливості.

Американці були молодими людьми 18-19 років, заявила пані Мохамед, а британка - досвідчена жінка, яка "робила подібне вже багато разів".

Держдепартамент США наразі не має інформації про те, що американські громадяни брали участь в організації нападу.

Серед загиблих також принаймні 18 іноземців - з Великої Британії, Франції, Канади, Нідерландів, Австралії, Індії, Китаю та інших країн.

Президент Барак Обама висловив підтримку Кенії.

"Аль-Шабаб" - це рух, який бореться за створення ісламістської держави в Сомалі.

А Кенія надає підтримку сомалійському уряду - зараз на півдні цієї країни перебувають 4000 кенійських військових.

Попри те, що "Аль-Шабаб" за останні два роки витіснили з великих міст, рух усе ще контролює багато невеликих міст і значну частину сільської місцевості.

Новини на цю ж тему