КС схвалив законопроект про безстрокове призначення суддів

Конституційний суд визнав конституційним євроінтеграційний законопроект, який пропонує призначати суддів та генпрокурора безстроково.

24 вересня Конституційний суд оприлюднив свій висновок, у якому визнав цей законопроект таким, що відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції.

Законопроект передбачає забезпечення права внести зміни до Конституції, передбачивши право кожної особи на справедливий і гласний розгляд справи впродовж розумного строку незалежним, неупередженим судом.

Крім того, пропонується, щоб суддя суду загальної юрисдикції призначався на цю посаду безстроково президентом України. Зараз перший строк, на який призначаються судді, складає п'ять років.

При цьому закріплюється, що рішення глави держави про призначення суддів або звільнення їх з посад приймаються виключно відповідно до подання Вищої ради юстиції.

Також пропонується виключити з Конституції положення про термін повноважень генерального прокурора України .

У законопроекті пропонується надати Верховному суду України повноваження щодо забезпечення однакового застосування норм законодавства України всіма судами загальної юрисдикції. Також пропонується встановити, що згоду на затримання чи арешт судді дається Вищою радою юстиції за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів.