Україна запропонує полігон "НИТКА" Індії та Китаю

Україна розглядає можливість запропонувати полігон злітно-посадкових систем "НИТКА", що у Криму, для підготовки складу палубної авіації КНР та Республіки Індія.

Про це ВВС Україна повідомили у Міністерстві оборони України.

Там зазначили, що 30 липня 2014 року, після завершення четвертого п’ятирічного терміну дії Угоди між урядами України та Росії про використання полігону, не планується її пролонгація.

Це, як повідомлялось раніше, пов’язано з тим, що 4 вересня поточного року, під час проведення шостого засідання Підкомітету з питань безпеки Українсько-Російської міждержавної комісії у Москві, російська сторона офіційно повідомила, що з 2014 року не планує більше використовувати полігон "НИТКА" для підготовки та тренування льотного складу авіації ВМФ Росії.

Згідно з міжурядовою угодою, яка набула чинності 30 липня 2004 року, її дія автоматично продовжується на наступні п’ять років, якщо жодна із Сторін за шість місяців до закінчення цього терміну письмово не повідомить іншу Сторону про своє бажання припинити дію угоди.

За даними Міністерства оборони РФ, Росія добудовує аналогічний полігону "НИТКА" тренажер у місті Єйськ Краснодарського краю.