Білорусь не бачить проблем в євроінтеграції України

Білорусь хоче бачити Україну в Єдиному економічному просторі, але буде співпрацювати з нею після підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Про це заявив Олександр Лукашенко після зустрічі з українським прем'єр-міністром Миколою Азаровим.

"Якщо казати відверто, то в кроці у напрямку ... Євросоюзу я не бачу жодних проблем. Важливо інше - щоб ця Угода і наступні не закривали співробітництво України з Єдиним економічним простором, нашим Митним союзом", - заявив Олександ Лукашенко 7 жовтня.

Водночас він підкреслив, що Україна прийняла суверенне рішення, і країнам Митного союзу доведеться шукати способів співпраці з нею.

"Навіть якщо Україна вступить до НАТО, ми все одно змушені будемо шукати стосунків з Україною", - відзначив глава білоруської держави.

“Україна прийняла суверенне рішення, і ми обов'язково знайдемо формулу для того, щоб продовжувати співпрацю. ... Членам Митного союзу доведеться найближчим часом пройти великий шлях із пошуку нормальної співпраці в нових умовах”, - заявив Лукашенко.

"Мудрі слова, я абсолютно с вами солідарний", - відреагував на ці слова український прем'єр.

"Ми виходимо з того, що нам дуже важливо мати зону вільної торгівлі з Євросоюзом і не менш важливо мати нормальні стосунки, брати участь в інтеграційних процесах, в Єдиному економічному просторі, в Митному союзі", - сказал прем'єр України.