У Литві призупинили трансляцію російськомовного каналу

Литовська компанія Cgates 7 жовтня ввечері призупинила ретрансляцію російськомовного Першого Балтійського каналу (ПБК).

Причина цього - скарги глядачів на суперечливу передачу "Людина й закон", присвячену січневим подіям 1991 року у Вільнюсі. Литовців обурило те, що в передачі заперечувалися злочини радянської влади, скоєні у той час.

"Ми отримали скарги від клієнтів з приводу змісту показаної в п'ятницю передачі, яка, можливо, порушує закони Литви. І ми прийняли рішення ... припинити ретрансляцію ПБК. Ми попросили від них пояснень", - заявив агентству Delfi гендиректор Cgates Паулюс Дамбраускас.

Тим часом Литовська комісія з радіо і телебачення почала розслідування у зв'язку з трансляцією передачі. А депутат сейму Литви Раса Юкнявічене закликала припинити трансляцію ПБК.

"Литовська громадськість, аналітики, політики в усіх Балтійських країнах останнім часом обговорюють інформаційні війни Російської Федерації проти нас. Я думаю, що остання подія ображає весь литовський народ тому заслуговує на серйозну оцінку", - заявила Раса Юкнявічене.

Канал ПБК, популярний серед російськомовних жителів Литви, Латвії та Естонії, розпочав мовлення у вересні 2002 року. Він створений на базі найбільшого російського телеканалу "Перший канал".

13 січня 1991 року в Вільнюсі відбулося зіткнення радянських військ з мешканцями Вільнюса, в ході яких 13 людей загинули і 140 були поранені.