Чиновник: витоку даних з держреєстрів не було

Державна реєстраційна служба заперечує, що державні реєстри потрапили до сторонніх осіб.

Про це на прес-конференції сказав голова "Укрдержреєстру" Дмитро Ворона.

"Жодна з баз даних у нашій системі не потрапила до сторонніх осіб... Витоку не було", - заявив він.

Голова "Укрдержреєстру" підкреслив, що розробники програмного забезпечення, які підозрюються в зриві роботи реєстрів, не мають доступу до баз даних, а всього лише заблокували транспортну магістраль між сервером додатків і сервером управління баз даних.

За словами пана Ворони, розробники ПЗ зумисне заклали можливість збою системи. Головним мотивом таких дій, на думку посадовця, було бажання розробників отримувати щомісячний роялті в розмірі 10 мільйонів гривень.

Ворона також повідомив, що керівника інформаційного реєстраційного центру "Укрдержреєстру" звільнено.

1 жовтня Мін'юст заявив про тимчасове призупинення доступу до реєстрів інформаційного центру відомства через технічний збій. Зараз доступ до частини реєстрів уже відновили.

Працівники державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції, яке забезпечує його роботу, заявляли про нібито рейдерське захоплення підприємства і "усієї конфіденційної інформації про громадян України".

Пізніше міністр юстиції Олена Лукаш це спростувала і сказала, що мережа реєстрів перестала працювати через несанкціоноване втручання, через що зупинилася маршрутизація реєстрів. Однак самі реєстри не постраждали.

Через збої у роботі держреєстру в Україні на два дні "став" ринок нерухомості.

Новини на цю ж тему