Росія заборонила ввіз молочних продуктів із Литви

Росія із 7 жовтня запроваджує обмеження на ввіз молочних продуктів із Литви, повідомив голова Росспоживнагляду та головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко.

Він зазначив, що причина обмеження - це претензії до якості литовських продукців.

"Із початку наступного тижня ми починаємо комплекс заходів, раніше заявлений, із запобігання доступу на російський ринок продукції із Литви, що не відповідає вимогам російського законодавства із захисту прав споживачів та показників безпеки", - сказав Онищенко.

26 вересня Росспоживнагляд повідомив, що почастішали випадки виявлення неякісних не тільки молочних, а й м'ясних продуктів із Литви.

Нещодавно Росспоживнагляд також частково обмежив ввіз в Росію українських м'ясних продуктів та молдавського вина.

Кілька днів тому Литва заявила, що може заблокувати залізничний і автомобільний доступ до Калінінградської області, якщо Москва і далі тиснутиме на своїх сусідів через їхні зв'язки з ЄС. Про це заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс в інтерв'ю агенції Reuters.

Останнім часом литовський вантажний транспорт зіткнувся із затримками на російських митницях строком до 20 днів, що завдало істотних збитків країни.

У листопаді Вільнюс прийматиме саміт Східного партнерства, на якому мають розглядати питання щодо ухвалення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Новини на цю ж тему