Азаров: Україна може відмовитись від російського газу

Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна може відмовитися від закупівлі російського газу, якщо ціна на нього не знизиться.

"При такій ціні на газ ми скорочували і будемо скорочувати (споживання імпорту газу), а в перспективі, і це не порожні слова, Україна взагалі відмовиться від закупівель газу за такою ціною", - заявив Микола Азаров 9 жовтня РИА "Новости" і телеканалу "Россия 24".

На думку, прем'єра це може статися менш ніж за десять років.

"При таких темпах підвищення енергоефективності, скорочення обсягів споживання газу, переходу на альтернативні джерела, введення в експлуатацію своїх власних родовищ газу, збільшення видобутку газу, я думаю, (ми реалізуємо цю задачу. - Ред.) значнго швидше", - відзначив Азаров.

Також він додав, що Україна готова доводити абсурдність чинного газового контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" у разі, якщо російський газовий холдинг подасть на Київ до суду за невиконання договору.

"Якщо Росія вважає, що ми чимось його (контракт) порушили, то нехай вона звертається до суду. І ось там ми будемо доводити, що цей контракт - нонсенс для міжнародного права, що він абсолютно абсурдний", - сказав Азаров.

При цьому прем'єр зазначив, що контракт складений таким чином, що вийти з нього в односторонньому порядку Україна не може.