Міністр: Україна хоче зняти питання тарифів із переговорів із МВФ

Україна хоче виключити питання підвищення цін на газ для населення з переговорів із МВФ, заявив міністр економіки Ігор Прасолов.

Щоб це можна було зробити, Україна планує розвивати внутрішній видобуток газу та технології енергозбереження. Про це міністр економічного розвитку і торгівлі сказав іноземним ЗМІ.

"Ми хочемо вилучити з нашої дискусії, з нашого переговорного процесу, питання підвищення тарифів на газ для населення", - підкреслив міністр.

На його думку, про перспективність внутрішнього видобутку газу свідчить інтерес до України з боку світових енергетичних корпорацій.

"Ви зрозумійте, що не приходять Shell, Chevron і Exxon Mobil в Україну просто так - в землі попорпатися. Вони прийшли сюди знаючи, що тут є газ. В Харківській області перші свердловини вже дали позитивний дебет, тобто газ є, це підтвердили. Тому, якщо у нас в 2015 році піде перший газ, питання необхідності підвищувати тарифи на газ ... відпадає автоматично. Саме це - один з аргументів, який ми намагаємося донести до МВФ", - зазначив Ігор Прасолов.

Крім того, він повідомив, що Україна готова до переговорів про те, щоб замінити вимогу про підвищення тарифів на щось інше.

"Ми ведемо переговори про те, щоб вимогу про підвищення тарифів на газ для населення поміняли на якісь інші вимоги", - зазначив Міністр.