У Криму на Курбан-байрам горіла мечеть

15 жовтня мусульмани відзначають свято жертвоприношення Курбан-байрам, одне з двох великих свят в ісламі.

У Криму, де живе найбільша мусульманська спільнота України, в усіх мечетях пройшли святкові намази. Однак, як повідомила прес-служба Духовного управління мусульман Криму (ДУМК), свято трохи затьмарила невелика пожежа в мечеті села Рівне Красногвардійського району.

Загоряння почалось у кімнаті імама. "Місцеві вчасно помітили вогонь й запобігли великій пожежі", - зазначили у прес-службі.

Це друга пожежа в мечетях за останні дві доби. 13 жовтня горіла центральна мечеть міста Саки, пожежу в якій також вдалось ліквідувати вчасно. Вогонь знищив лише терасу, кімнату імама й підсобні приміщення.

У Духовному управлінні мусульман кажуть, що за попередньою інформацією в обох мечетях відбувся підпал й називають це "провокацією напередодні Курбан-байраму". ДУМК звернувся до міліції з вимогою провести об’єктивне розслідування.

У головному управлінні МВС в Криму ВВС Україна сказали, що поки немає результатів експертизи зарано говорити про причини пожежі. У міліції заявили, що за фактом пожежі у Саках розпочате кримінальне провадження, ведеться слідство. Розглядається питання про відкриття кримінального провадження за фактом пожежі у Рівному