Брок: заяви Сівця щодо часткового помилування Тимошенко - неправдиві

Голова комітету закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок заявив, що повідомлення євродепутата Марека Сівця, який розповів про умови "часткового помилування" для екс-прем'єра Юлії Тимошенко, не відповідає дійсності.

"Я приголомшений змістом статті, опублікованої у блозі пана Сівця. Насамперед пан Сівець порушує конфіденційність зустрічі, по-друге, він викривлено передає політичне послання двох спецпосланців Європейського парламенту в Україні", - йдеться у заяві пана Брока, розміщеній на його сайті.

16 жовтня на засіданні Комісії закордонних справ Європарламенту Пет Кокс і Олександр Квасневський представили свій звіт щодо вибіркового правосуддя в Україні.

По тому депутат Європарламенту Марек Сівець виклав подробиці пропозицій щодо Юлії Тимошенко, які можуть бути подані на розгляд української влади.

Цей варіант, за словами пана Сівця, передбачав "часткове помилування" Юлії Тимошенко, за яким вона на три роки втратить громадянські права, зокрема право бути обраною, і виплатить штраф у розмірі близько 200 млн доларів.

"Жодним чином ці двоє посланців (Кокс і Квасневський - ред.) не зазначали, що Тимошенко повинна відмовитися від власних законних прав і позиції", - заявив Ельмар Брок.

"Я глибоко шокований тим, що такий європарламентар як Сівець дотримується думки, що заборона на участь у виборах повинна стати невід’ємною частиною політичного рішення, запропонованого нашим парламентом. Позиція Сівця суперечить рішенню, ухваленому минулого вівторка конференцією президентів", - додав европарламентар.