Сікорський: три країни не підпишуть асоціацію без звільнення Тимошенко

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що існує принаймні три країни, які не схвалять підписання Угоди про асоціацію з Україною без вирішення питання ув'язненої екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

За його словами, це Нідерланди, Великобританія та Швеція.

"Я хотів би застерегти українську владу щодо голосів кількох важливих членів ЄС, які говорять про те, що без вирішення "справи Тимошенко" їхні країни, скоріш за все, позитивного рішення не ухвалять", - заявив пан Сікорський у Люксембурзі, де відбувається засідання Європейської Ради на рівні міністрів закордонних справ.

Водночас він висловив переконання, що "шанс успіху "Східного партнерства" у Вільнюсі є".

Своєю чергою міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявив, що просто "лікарняні канікули" у Німеччині для Юлії Тимошенко без її помилування не є вирішенням проблеми: "Якщо вона пройде курс лікування у Німеччині, що буде далі? Чи вимагатиме Україна, аби вона знову поверталася до в'язниці?".

"Питання Тимошенко - лише одне із багатьох", - додав голова МЗС Великобританії Вільям Хейг. За його словами, йдеться не лише про одну людину, а про те, "які важливі реформи проводять, наскільки успішно".