Українського кока Greenpeace у Росії звинуватили у хуліганстві

Чотирьом активістам Greenpeace, які перебувають під арештом у Мурманську, висунули звинувачення у хуліганстві - про це повідомила прес-служба організації, посилаючись на слідчі органи.

"Ми знаємо про те, що звинувачення у хуліганстві сьогодні пред'явлені нашому коку Руслану Якушеву. Раніше звинувачення отримали ще три людини - Андрій Аллахвердов, Катерина Заспа і Гізем Ахан", - цитують речницю Greenpeace Юлію Проніну "РИА Новости".

Звинувачення у піратстві з активістів, за її словами, також поки що не зняли. Минулого тижня Слідчий комітет Росії заявив, що звинувачення екологам перекваліфікують з піратства на хуліганство.

За даними українського МЗС, у четвер суд має розглянути апеляцію Руслана Якушева.

У понеділок також стало відомо, що Нідерланди ініціювали судовий розгляд на основі Конвенції ООН з морського права у зв'язку із затриманням активістів Greenpeace та їхнього судна Arctic Sunrise.

"Нідерланди як держава, під прапором якої ходило судно Arctic Sunrise, сьогодні почали арбітражний процес на основі Конвенції ООН з морського права (...) проти того, що ми вважаємо незаконним затриманням судна, і з вимогою звільнити його і випустити членів екіпажу" , - заявив голова голландського МЗС, якого цитує агенція AP.