Асоціація України з ЄС суперечить договору про дружбу з Росією – радник Путіна

Угода про асоціацію України з Європейський Союзом не буде підписана, тому що вона суперечить договору про дружбу з Росією, сказав радник президента Росії з питань регіональної економічної інтеграції Сергій Глазьєв.

"Ця угода не може бути підписана, тому що вона суперечить усьому – економічним інтересам України, нашій духовно-історичній традиції, вона невигідна Європі, невигідна нам, невигідна Білорусі та Казахстану. Вона нікому невигідна, крім групи шалених політиків, які нав’язують цю лінію", - сказав пан Глазьєв в ефірі телеканалу "Росія 24".

За словами радника Володимира Путіна, у Договорі про дружбу Росія та Україна прагнули створити Єдиний економічний простір.

"Угода про асоціацію закриває таку можливість. Тобто, українське керівництво порушує базовий Договір про дружбу з Росією, на якому будується весь фундамент наших двосторонніх відносин", - сказав Сергій Глазьєв.

За його словами, першою причиною, з якої українська влада "ухвалює настільки дивне рішення" - "це певний обман".

Напередодні очільник МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що розриву торговельних відносин України з Росією у разі підписання Києвом угоди про асоціацію з Євросоюзом не буде, але додаткові пільги навряд чи можуть застосовуватися.