Кравчук: зрив підписання Угоди з ЄС стане для України ганьбою

Екс-президент України Леонід Кравчук вважає, що якщо угоду про асоціацію з Європейським Союзом не буде підписано через те, що Верховна Рада не зможе прийняти закон про лікування Юлії Тимошенко за кордоном, то це стане ганьбою для країни.

Про це він сказав в ефірі програми "Шустер Live" на телеканалі "Інтер" 1 листопада.

Пан Кравчук підкреслив, що зараз вирішується питання майбутнього України, і було б безвідповідально перекреслити європейські перспективи цілої країни через долю однієї людини.

Кравчук нагадав, що європейські прагнення України ускладнили відносини з Росією.

"Росія хоче поставити Україну "на коліна". Це очевидно. При чому допускає в цьому випадку неприйнятні, з погляду міжнародного права й відносин, форми й методи впливу", - вважає він.

У зв'язку із цим він підкреслив, що Україні не можна зволікати з підписанням угоди про асоціацію з ЄС у листопаді на саміті "Східного партнерства".

"Уявіть собі ситуацію - не підписали угоду... Ми знаємо, яке сьогодні життя у світі. Не буде вона (Україна) позаблоковою. Що робити Україні? Іти до Росії?... (Тоді) не треба було починати гратися з Європою", - додав Кравчук.

Він підкреслив, що в України немає іншого виходу, як виконати умови Євросоюзу для підписання угоди про асоціацію. У зв'язку із цим він закликав парламентські сили знайти консенсус для успішної євроінтеграції України.

Новини на цю ж тему