Власенко: нові справи проти Тимошенко не мають перспективи

Керівник захисту Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив, що розпочаті українським урядом справи про розкрадання мільйонів доларів, серед фігурантів яких є екс-прем'єри Юлія Тимошенко та Павло Лазаренко, не мають судової перспективи.

Пан Власенко продемонстрував журналістам рішення американського суду у справі Павла Лазаренка від 7 травня 2004 року і заявив, що роль компаній ЄЕСУ і Somolli Enterprises, з якими пов'язують Юлію Тимошенко у справі Пала Лазаренко, чітко встановлена американським судом.

"Американський суд визначився, що ані компанія Somolli, ані компанія ЄЕСУ не мають жодного відношення до корупційних оборудок будь-кого", - сказав Сергій Власенко

Водночас, за його словами, прямими збитками для державного бюджету в десятки мільйонів доларів є оплата українським урядом американських юристів, яких залучають до пошуку доказів корупційної діяльності пані Тимошенко.

"Сьогоднішні дії української влади, Віктора Януковича і його поплічників у Верховній Раді спрямовані на спекуляцію і маніпуляцію з інформацією з метою зриву підписання угоди про асоціацію (з ЄС - ред.)", - сказав пан Власенко.

У понеділок ЗМІ повідомили, що Міністерство доходів і зборів розпочало судовий процес у США та Швейцарії у справі про розкрадання мільйонів доларів, фігурантами якої є Юлія Тимошенко та Павло Лазаренко.

Про це, як повідомляє "Інтерфакс", розповіла юридична фірма Lawrence Graham, яка представлятиме інтереси уряду у цих судах.