Могильов вперше зустрівся з Чубаровим

Голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов зустрівся з новообраним головою меджлісу кримськотатарського народу, депутатом кримського парламенту Рефатом Чубаровим.

За словами кореспондента ВВС у Сімферополі, ця зустріч, під час якої сторони домовились про ведення діалогу, стала першим офіційним контактом сторін після тривалої перерви.

Як повідомляє прес-служба меджлісу, Рефат Чубаров Та Анатолій Могильов обговорили низку питань, зокрема й щодо фінансування програми підтримки депортованих народів.

Пан Чубаров запропонував уряду Криму підтримати пропозиції Міністерства соціальної політики України про включення до Держбюджету на наступний рік обсяг фінансування в сумі 197 млн гривень на ці цілі.

2013 року у Держбюджеті заплановано виділити лише близько 11 мільйонів гривень на потреби депортованих. Це найменша сума, що закладалася за всі роки незалежності України.

У меджлісу та голови Ради міністрів Криму склалися напружені стосунки. Представницький орган кримських татар неодноразово звинувачував пана Могильова, який виправдав депортацію, у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі та ігноруванні проблем депортованих.

Кримський прем’єр-міністр всі звинувачення відкидав і покладав на меджліс відповідальність за загострення ситуації.