Азаров: Україна не допустить ворожнечі з Росією

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що Україні зараз надзвичайно важливо врегулювати торговельно-економічні і газові відносини Росією, і він упевнений, що ворожнечі між Україною і Росією не буде.

"Для нас зараз питання врегулювання відносин з Російською Федерацією, торговельно-економічних відносин перш за все, яке зокрема включає і газові питання, є питанням першорядної ваги. Для нас є завданням надзвичайної важливості - зняти всі суперечності, які зараз є у взаємній торгівлі, повернутися до тих добрих відносин, які у нас були, коли ми уклали договір про ЗСТ СНД", - сказав Микола Азаров в інтерв'ю телеканалу "Інтер" у неділю.

Він зазначив, що уряд не допустить конфронтації і ворожнечі з Росією.

"Ми не просто не хочемо конфронтації, ми її не допустимо цієї конфронтації ніколи, принаймні, поки наш уряд і наш президент при владі, між Україною і Росією не буде ворожнечі ніколи. Це наше принципове переконання. А що стосується труднощів, то вони завжди були. Вони в сім'ї бувають, а між країнами тим більше", - заявив Микола Азаров.

Експерти обох країн пов'язували ситуацію на кордоні з бажанням влади Росії змусити Україну вступити до Митного союзу або перешкодити підписанню Україною угоди про вільну торгівлю з ЄС.

Україна розраховує підписати угоду з Євросоюзом про асоціацію, яка передбачає створення зони вільної торгівлі, наприкінці листопаді на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі.