Нафтогаз розрахувався із Газпромом і перестав купувати у нього газ

"Нафтогаз України" розрахувався із російським "Газпромом" за постачання природного газу у жовтні, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

"Сплатили. Скажу 20 листопада, коли точні дані усі зберемо, але сплатили", - відповів пан Ставицький на запитання про те, скільки "Нафтогаз" імпортував у жовтні та на яку суму.

Окрім того, як повідомила ТСН з посиланням на російське Центральне диспетчерське управління паливно-енергетичного комплексу, "Нафтогаз України" з 8 листопада припинив закуповувати газ у "Газпрому".

"У жовтні Україна отримала 3,2 мільярда кубометрів газу - в середньому по 104 мільйони кубометрів на добу. На початку листопада закупівлі блакитного палива скоротилися вдвічі, 6 і 7 листопада вони обчислювалися вже однозначними величинами (приблизно 9 мільйонів кубометрів на добу), а з 8 листопада поставки припинилися", - йдеться у повідомленні.

Раніше голова "Газпрому" Олексій Міллер запропонував перевести продаж газу для України в режим передоплати у зв'язку з порушенням умов платежів.

У вересні президент Віктор Янукович заявив, що Україна продовжуватиме скорочувати закупівлі російського газу, якщо не досягне компромісу з Росією.