Меркель очікує від України реальних кроків для асоціації

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Україна повинна зробити "реальні кроки" для підписання торговельної угоди з ЄС, водночас пообіцявши протидіяти будь-яким заходам у відповідь з боку Росії.

"Я хотіла б наголосити ще раз. Ми очікуємо реальних кроків від України щодо виконанні критеріїв для укладення Угоду про асоціацію. Ми очікуємо, що цей процес впроваджуватимуть стійко і невідворотно", - сказала пані Меркель, виступаючи у Бундестазі в понеділок.

Зокрема, як повідомила агенція Reuters, згадавши ім'я ув'язненого українського екс-перм'єра Юлії Тимошенко, канцлер заявила, що ЄС очікує поступу у питанні "вибіркового правосуддя". Україні також необхідно модернізувати виборчу систему та виконати низку інших умов, додала Ангела Меркель.

Вона також наголосила, що рішення про посилення зв'язків з Євросоюзом непросте для України, оскільки воно посилює тиск з боку Росії як на саму країну, так і на партнерів ЄС.

"Я наполягатиму у Вільнюсі, щоб ЄС протистояв цьому тискові конкретними можливостями і реальною солідарністю", - заявила канцлер.

Саміт "Східного партнерства" у Вільнюсі, на якому мають розглянути Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, пройде 28-29 листопада.