Ештон розчарована рішенням України призупинити асоціацію

Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Кетрін Ештон розчарована рішенням українського уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Як ідеться у заяві, поширеній Представництво Євросоюзу в Україні у четвер ввечері, ЄС взав до відома рішення рішення.

"Це розчарування не лише для Євросоюзу, але й, ми вважаємо, для українського народу. Реформи, які впроваджувалися протягом останніх місяців, були багатообіцяючими. Підписання найбільш амбітної угоди, що її ЄС коли-небудь пропонував країні з-поза його меж, мало б і надалі зміцнювати курс реформ України та надіслати сигнал інвесторам по всьому світу, а також міжнародним фінансовим інституціям, про те, що Україна серйозно ставиться до своєї модернізації та про те, що країна стає передбачуваним і надійним співрозмовником для міжнародних ринків", - йдеться у заяві.

Кетрін Ештон також заявила, що асоціація мала б надати поштовх перемовинам щодо нової угоди з МВФ про право використання кредиту.

"Ми віримо, що майбутнє України перебуває у міцних відносинах з ЄС. Також ми залишаємося вірними нашим зобов'язанням перед народом України, який був би головним бенефіціаром угоди, через міцну свободу і процвітання, яким би вона сприяла", - додала Керін Ештон.

У четвер Кабінет міністрів розпорядився призупинити процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС та ініціював створення комісії за участю Європейського Союзу та Росії.

На думку спостерігачів від моніторингової місії Європарламенту Пета Кокса і Олександра Квасневського, це значно ускладнить співробітництво України і ЄС.