У Рибака заявили, що спікер сейму Литви приїхала в Київ без погодження

Верховна Рада пояснює скасування головою парламенту Володимиром Рибаком зустрічі зі спікером литовського парламенту Лоретою Граужинене 26 листопада непогодженістю її візиту за офіційними каналами з українською стороною, йдеться у повідомленні Ради.

За інформацією прес-служби, візит пані Граужинене не було заздалегідь погоджено, він пройшов без офіційного запрошення з боку України.

Також повідомляється, що про намір Граужинене апарат Ради довідався в телефонному режимі постфактум.

Разом з тим, прес-служба зазначає, що Граужинене й парламентська делегація Литви були попереджені про неможливість гарантувати організацію зустрічі з Рибаком в умовах неузгодженого й незапланованого візиту, а Рибак перебуває з офіційним візитом у Канаді до 27 листопада.

Прес-служба звертає увагу на той факт, що президент, уряд і МЗС Литви також висловили здивування цим візитом.

28 листопада опозиційні фракції в Раді вимагають від Рибака, президента Віктора Януковича й міністра закордонних справ Леоніда Кожари вибачитися перед Граужинене за реакцію на її візит у Київ 26 листопада.

У своєму зверненні вони зазначають, що 27 листопада МЗС викликав посла Литви для надання пояснень про виступ Граужинене 26 листопада на Європейській площі Києва перед мітингувальниками на підтримку євроінтеграції, а Рибак скасував заплановану зустріч зі спікером литовського парламенту.