Представництво ЄС закликало сторони в України не застосовувати силу

Представництво ЄС закликало всі сторони в Україні утриматися від застосування сили на фоні чисельних протестів прибічників євроінтеграційного курсу України.

"У контексті масштабних демонстрацій, що нині відбуваються, та демонстрацій, запланованих на цей вечір по всій Україні, ми закликаємо усі сторони залишатися спокійними й утриматися від застосування сили", - йдеться у заяві Представництва ЄС.

У ЄС також висловили глибокий жаль "з приводу нападу на журналістів й інших дій із застосуванням сили", про які повідомлялося у п'ятницю.

Представництво ЄС також наголосило, що "дуже уважно відстежуватиме результати розслідування правоохоронними органами та сподівається, що особи, винні у цих діях, будуть притягнуті до відповідальності".

Раніше ЗМІ повідомили, що вранці у п'ятницю невідомі чоловіки побили кореспондента Hromadske.tv Дмитра Гнапа та оператора Якова Любчича.

29 листопада президент Віктор Янукович не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС на саміті "Східного партнерства".