Експерт: бізнес України позитивно ставився до Угоди з ЄС

Генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа заявив, що український бізнес, і не лише аграрний, цілком позитивно ставився до підписання Угоди про асоціацію з ЄС, повідомляє кореспондент ВВС Україна.

За словами пана Лапи, Угода передбачає не лише додаткові можливості для збуту продукції, але й певні процедури, які наближали б стандарти, якість та безпечність української продукції до європейської.

"Це можливість залучити не тільки аграрну економіку до передових європейських практик, бо всі вже втомилися працювати у чинному інвестиційному і безнес-кліматі", - сказав він.

Експерт також додав, що негативні очікування бізнесу від підписання угоди були пов'язані не з самою угодою з ЄС, а з можливістю і масштабами негативної реакції Росії і Митного союзу.

Володимир Лапа зазначив, що тільки на зниженні імпортних мит, яке уможливлювала угода по асоціацію з ЄС, українські експортери могли б щороку економити сотні мільйонів євро.

"Як і скрізь, є плюси і мінуси, але за європейського напрямку у нас був хоча б потенціал", - додав експерт.

У п'ятницю на саміті "Східного партнерства" президент Віктор Янукович не підписав у Вільнюсі Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом.