Омбудсмен ініціює розслідування розгону мітингу на Євромайдані

Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за власною ініціативою відкрив провадження щодо подій, які відбулись в ніч на 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності в Києві.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

Уповноважений нагадує, що Конституція України і Конвенція про захист прав людини гарантує кожному право на мирно збиратися.

"Проте, вночі 30 листопада 2013 року працівники міліції, застосувавши грубу силу, припинили мирне зібрання. Відеозаписи тих подій, які знаходяться у публічному доступі, свідчать про те, що фізична сила, застосована працівниками міліції, була надмірною", - ідеться у заяві обмудсмена.

Мета провадження, яке відкрив омбудсмен, - ініціювати розслідування Генеральною прокуратурою щодо законності дій співробітників міліції, зокрема застосування ними спецзасобів.

У зв'язку з цим тим, хто вважає себе потерпілим від дій міліції 30 листопада 2013 року, пропонують звернутись із заявою до Уповноваженого.

Звернення приймаються на електронну пошту hotline@ombudsman.gov.ua, на сторінці у Facebook.

Громадська приймальня Уповноваженого також готова приймати такі заяви з понеділка, 2 грудня, з 9.00 за адресою м. Київ, вул. Інститутська, 21/8.