Нельсон Мандела бореться за життя на "смертному ложі"

Нельсон Мандела Копирайт изображения AP
Image caption 95-річний Нельсон Мандела перебуває вдома

Хворий перший темношкірий президент Південно-Африканської республіки Нельсон Мандела хоробро бореться на своєму "смертному ложі", розповіла його донька Макейзів Мандела.

У коментарі національній телекомпанії SABC вона заявила, що лідер боротьби з апартеїдом "усе ще з нами, сильний і хоробрий".

"Навіть, коли бракує кращого слова, ... на його смертному ложі він дає нам уроки - уроки терпіння, любові, толерантності", - додала вона.

95-річний Нельсон Мандела отримує медичну допомогу вдома.

Його виписали з лікарні у вересні після того, як він понад три місяці одужував від легеневої інфекції.

Пан Мандела отримав загальнонаціональну повагу через боротьбу з расизмом у ПАР, а також через те, що пробачив своїх білих кривдників після того, як його у 1990 році звільнили з в'язниці.

Колишній лідер ПАР 27 років відсидів у в'язниці. У 1994 році його обрали першим чорношкірим президентом. Він пішов з посади через п'ять років.

"Кожної хвилини, проведеної з ним, я захоплююся", розповіла донька пана Мандели.

"Часом хочеться вщипнути себе від того, що я походжу від цього чоловіка, який є борцем (...), бойовий дух досі властивий йому", - сказала Макейзів Мандела.

Внук Мандели, Ндала Мандела, розповів SABC, що екс-президент 2не почувається добре у ліжку".

Минулого місяця колишня дружина екс-президента Вінні Мадікізелі-Мандела розповіла, що Нельсон Мандела більше не може говорити "через усі ці трубки для викачування рідини з легень, які є у нього в роті".

Адміністрація президента ПАР продовжує описувати стан Нельсона Мандели як критичний, але стабільний.