Понад 80 дисидентів засудили розгін демонстрантів у Києві

Понад 80 дисидентів та представників антирадянських, антикомуністичних рухів України, Росії, Естонії, Вірменії, Литви, Грузії, Польщі та інших країн у відкритому листі засудили "варварський розгін керівниками України мирних демонстрантів на майдані в Києві" і заявили про підтримку Народного віче.

"Повністю співчуваємо їм (демонстрантам Євромайдану - ред.), підтримуємо їхні вимоги і солідарні з їхнім протестом, бо вважаємо, що незалежність, свобода і права людини – це найвищі цінності, за які боротися і приносити себе в жертву, безумовно, варто", - йдеться у листі.

Під зверненням зокрема стоять імена екс-голови меджлісу кримських татар Мустафи Джемилева, колишнього міністра закордонних справ Естонії Трівімі Веллісте, екс-спікера парламенту Азербайджану Іси Гамбара тощо.

Підписанти закликали глав держав "вільного світу" докласти всіх зусиль, щоб "уникнути подальшого застосування сили проти демонстрантів і запобігти встановленню тоталітарного правління в Україні". Також вони звернулись до влади України із закликом "відмовитися від застосування жорсткої сили".

Дисиденти звинуватили керівництво Росії у тиску на Україну та прагненні "відновити імперію в межах колишнього радянського "східного блоку" та закликали "весь цивілізований світ" протистояти цьому шляхом підтримки демонстрантів в Києві.

"Кремль повинен побачити, що весь цивілізований світ стоїть поряд з маніфестантами і що розвитку демократії в східному напрямку альтернативи немає!", - заявили вони.