Гриценко: я передав Пшонці записи розгону майдану

Екс-міністр оборони, депутат фракції "Батьківщина" Анатолій Гриценко заявив, що передав генеральному прокурору Віктору Пшонці отримані ним записи радіообміну командирів "Беркуту" під час розгону демонстрантів на Майдані Незалежності 30 листопада.

"Я уже передав генеральному прокурору Віктору Пшонці депутатське звернення разом із записами радіообміну командирів Беркуту під час підготовки і проведення операції по знищенню Майдану вночі 30 листопада", - написав пан Гриценко на своїй сторінці у Facebook.

За словами депутата, із цих записів зрозуміло, що "це не була якась вимушена реакція "Беркуту" на чиїсь провокації", а заздалегідь спланована операція "з чіткою координацією дій окремих підрозділів і груп Беркуту проти мирних громадян".

"В разі створення у парламенті Тимчасової слідчої комісії я передам їй ці записи. Ясна річ, вони будуть збережені для наступного генпрокурора - на випадок, якщо нинішній не забезпечить притягнення до кримінальної відповідальності тих, хто віддавав завідомо злочинний наказ і хто діяв злочинно", - додав пан Гриценко.

У ніч з 29 на 30 листопада міліція розігнала учасників мітингу на підтримку євроінтеграції України на Майдані Незалежності в Києві. Це сталося близько 4 години ранку, коли в центрі столиці перебувало кілька десятків людей.

Очевидці подій розповідають, що правоохоронці діяли з особливою жорстокістю.